کاهش دمای تهران تا 7 درجه

کاهش ۴ تا ۷ درجه ای دمای هوای استان تهران تا چهار روز آینده پیشبینی می شود و تا اواخر وقت یکشنبه (مهر ماه) کاهش تندی باد همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد متوسط پیشبینی می شود. تا امشب در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید تا شدید در نیمه جنوبی و غرب استان با احتمال خیزش موقت گرد و خاک و در ارتفاعات بخصوص ارتفاعات شرقی افزایش ابر مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران تا فردا (۵ مهرماه) کاهش نسبی دما به صورت میانگین ۴ تا ۷ درجه سانتیگراد در سطح استان پیشبینی می شود.

برپایه پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز(۴ مهرماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد و به تبع آن کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم این شرایط جوی تا بامداد روز دوشنبه (۵ مهرماه) پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد، با اینکه انتظار می رود با عنایت به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق برقرار شود. کاهش تدریجی تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۷۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۷۰ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

برچسب ها:, , ,