هوای اصفهان و سگزی ناسالم می باشد

به گزارش باغ من کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین ۱۴۵ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.

محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۷۶، رودکی با شاخص ۱۶۴، خیابان استانداری با شاخص ۱۵۵ و کاوه با شاخص ۱۵۴ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
وی با اعلان اینکه ایستگاه های پایش هوا در خیابان فرشادی، باغ غدیر، بزرگراه خرازی، خیابان دانشگاه بامداد امروز از مدار خارج است، افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان انقلاب با شاخص ۱۳۶، پروین با شاخص ۱۴۶، جِی با شاخص ۱۱۱، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۷، رهنان با شاخص ۱۱۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۳ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۱ ناسالم برای گروههای حساس و در شاهین شهر با شاخص ۶۸ و مبارکه با شاخص ۶۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش دما، غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

منبع:

برچسب ها:, , ,