تداوم آلودگی هوای تهران

با بیان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز(۱۲ آبان ماه) با افزایش پایداری جو و انباشت آلاینده ها، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۱۲ آبان ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری جو و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

به تدریج در طول روز بر تندی باد افزوده می شود که پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه (۱۲ آبان ماه) شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی تجمع آلاینده ها و برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

با کاهش تندی باد تا بامداد روز پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) همزمان با ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

ناپایداری جوی همراه با رشد ابر و احتمال بارش در طول روز به تدریج شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود همینطور تداوم این شرایط جوی و بارش پراکنده تا شامگاه پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) سبب خواهد شد که از غلظت ذرات معلق کاسته شود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۹ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس است.

منبع:

برچسب ها:, , ,