کاهش دما تا ۱۰ درجه در بعضی نقاط کشور

به گزارش باغ من رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح وضعیت هوای استانهای کشور طی روزهای آتی، اظهار داشت: طی ۳ روز آینده در غالب شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود.
صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: به دنبال شمالی شدن جریانات در دریای خزر، امروز پنجشنبه در استانهای مازندران، گیلان، اردبیل و با شدت کمتر در استان گلستان بارش باران، وزش باد شدید موقت، کاهش دما( ۸ تا ۱۰ درجه) و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیشبینی می شود.
وی ادامه داد: روز جمعه (۵ آذر) بارش در سواحل دریای خزر به صورت پراکنده و محدود به استانهای گیلان و غرب مازندران خواهد بود. همینطور طی امروز و فردا ( پنجشنبه و جمعه ۴ و ۵ آذر) در شمال استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی در استانهای خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ابرناکی، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.
ضیائیان افزود: روز شنبه (۶ آذر) در غالب مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت. یکشنبه ( ۷ آذر) در بعضی استانهای واقع در شمال غرب ابرناکی و بارش پراکنده پیشبینی می شود. دوشنبه (۸ آذر) با شدت یافتن جریان های جنوبی، در استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود. همینطور در این روز در بخش هایی از استانهای اصفهان، مرکزی، خراسان جنوبی و یزد بارش پراکنده پیشبینی می شود.
او تصریح کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۷ و ۸ آذر) در جنوب غربی کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.
رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار داشت: امروز ( پنجشنبه) دریای خزر و غرب تنگه هرمز و از شنبه تا دوشنبه (۶ تا ۸ آذر) خلیج فارس مواج خواهد بود. لازم به ذکر است طی ۳ روز آینده در غالب شهرهای صنعتی و پرجمعیت، افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود.
وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۵ آذرماه) نیمه ابری و غبارمحلی با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۶ آذرماه) صاف تا قسمتی ابری و غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

برچسب ها:, , ,