آبیاری فضای سبز تهران با پساب ۲ برابر می شود

باغ من: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به اینکه پساب مورد استفاده در تهران ۷ میلیون متر مکعب بود، اظهار داشت: برپایه بررسی ها ۷ میلیون متر مکعب دیگر به این میزان اضافه شده و پساب مورد استفاده در تهران به ۱۴ میلیون متر مکعب خواهد رسید.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب شهری به جای منابع آب های زیرزمینی برای آبیاری فضای سبز شهر تهران، راهکاری منطقی برای حفظ ذخایر پرارزش آب های زیرزمینی و پیشگیری از فرونشست زمین است.
علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران درباره طرح استفاده از پساب تصفیه شده برای آبیاری فضاهای سبز شهر تهران اظهار داشت: برپایه تفاهمنامه ای که با وزارت نیرو امضا شده، میزان استفاده از منابع آب های زیرزمینی برای آبیاری فضای سبز در تهران تا سال ۱۴۱۰ به میزان قابل توجهی کاسته می شود، تا ان شاءالله بتوانیم به صورت صد درصد برای آبیاری فضای سبز پایتخت از پساب استفاده نماییم.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران با تکیه بر این که به مرور درحال خارج کردن چاه ها از چرخه آبیاری فضای سبز هستیم، بیان نمود: برای آبیاری فضای سبز شهر از پساب استفاده می نماییم تا شاهد فرونشست زمین در جنوب شرق تهران (دشت ورامین) و خصوصا در مناطق ۱۸ و ۱۹ نباشیم.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، مختاری با اشاره به اینکه پساب مورد استفاده در تهران ۷ میلیون متر مکعب بود، اضافه کرد: برپایه بررسی ها ۷ میلیون متر مکعب دیگر به این میزان اضافه شده و پساب مورد استفاده در تهران به ۱۴ میلیون متر مکعب خواهد رسید.

برچسب ها:, ,