آسمان تهران باردیگر آلوده می شود

باغ من: اداره کل هواشناسی استان تهران، از افزایش آلاینده های جوی وکاهش کیفیت هوا آگاهی داد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی پنج روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد ملایم پیش بینی می شود. به سبب پایداری نسبی جو، در مناطق پرتردد شهری افزایش آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با دمای ۱۱- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۶ دی ماه) صاف همراه با غبارمحلی با بیشترین و کمترین دمای ۱۰ و ۱- درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آسمان پایتخت سه شنبه (۷ دی ماه) کمی ابری و غبارآلود پیش بینی می شود و دمای هوا در گرم ترین و سردترین زمان به ۱۰ و۰ درجه سانتیگراد می رسد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ نیز آورده است: روز چهارشنبه (۸دی ماه) به سبب پایداری و سکون نسبی جو انباشت آلاینده های جوی خصوصاً ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود که این شرایط جوی تا جمعه (۱۰دی ماه) ادامه دارد.

در این شرایط جوی افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروههای حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک، در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها خصوصاً در نواحی پرتردد و صنعتی تهران دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماریهای قلبی و ریوی و اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال را سفارش می کند.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: