بارش برف و باران در 10 استان کشور

باغ من: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در جنوب و جنوب غرب کشور از بارش برف و باران در ۱۰ استان طی امروز (۸ دی ماه) آگاهی داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده سامانه بارشی در جنوب غرب و بخش هایی از جنوب کشور فعال است. بر این اساس در استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویر احمد، لرستان، ایلام، فارس، بوشهر، هرمزگان و نیمه جنوبی استان های سیستان وبلوچستان و کرمان بارش باران گاهی وقوع رعد و برق و و وزش باد پیش بینی می شود و در ارتفاعات بارش برف انتظار می رود.

وی اضافه کرد: پنجشنبه(۹دی ماه)علاوه برمناطق ذکر شده در خراسان جنوبی، اصفهان، یزد و برخی نقاط غرب کشور نیز بارش رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار داشت: جمعه (۱۰دی ماه) فعالیت سامانه بارشی در شرق هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمال شرق یزد خواهد بود و در لرستان، اصفهان، شمال استان های فارس و اصفهان بارش پراکنده رخ می دهد و بعدازظهرسامانه به تدریج از شرق کشور خارج می شود.

وی افزود: شنبه (۱۱دی ماه) در بعضی مناطق بوشهر، جنوب فارس هرمزگان، جنوب کرمان و جزایر واقع در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بارش پراکنده رخ می دهد و یکشنبه(۱۲دی ماه) سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب وارد کشور می شود و سبب بارش درنیمه جنوبی کشور خواهد شد.

به گفته ضیاییان طی روزهای پنج شنبه(۹دی ماه) و جمعه(۱۰دی ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و توفانی پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۹دی ماه) صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۱و حداکثر دمای ۱۱درجه سانتیگراد و طی جمعه (۱۰دی ماه) صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعت ها همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۸و ۹دی ماه) بندرعباس با دمای ۲۷ درجه سانتیگراد گرم ترین و تبریز با دمای ۲- و ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

برچسب ها:, , ,