امروز سردترین روز پایتخت از آغاز سال

به گزارش باغ من بنا بر اعلام هواشناسی امروز(۲۹ دی ماه) سردترین روز پایتخت از آغاز سال تابحال بوده است. از بعداز ظهر فردا (۳۰ دی ماه) هم بارش برف و باران برای استان تهران پیشبینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا بنا بر اعلام سازمان هواشناسی بامداد امروز (۲۹ دی ماه) کمینه دمای پایتخت (ایستگاه مهرآباد) به ۳.۲ – درجه سلسیوس رسید و سردترین روز این شهر از آغاز سال ۱۴۰۰ تا کنون را رقم زد. این اولین دمای زیر صفر تهران و نخستین روز یخبندان سال ۱۴۰۰ این شهر هم به حساب می آید.

پیش از این آخرین باری که تهران یخبندان را تجربه کرده بود به روز ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۹ برمی گردد که کمینه دما به ۱.۵- درجه سلسیوس رسیده بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از امروز تا بعدازظهر پنجشنبه (۲۹ تا ۳۰ دی ماه) آسمان صاف و با افزایش پایداری جوی و افزایش موقتی آلاینده های جوی پیشبینی می شود.

از بعدازظهر پنجشنبه تا پس از ظهر جمعه (۳۰ دیماه تا اول بهمن ماه) با نفوذ سامانه بارشی در پاره ای نقاط بخصوص بخش های شمالی استان بارش باران و برف گاهی با وزش باد شدید بخصوص در نیمه جنوبی و غربی استان و احتمال رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف و کولاک و وقوع بهمن پیشبینی می شود. بنابراین سفارش می شود از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات پرهیز شود.

از روز شنبه (۲ بهمن ماه) با استقرار جوی پایدار در مناطق پرتردد شهری افزایش آلاینده های جوی مورد انتظار است.
آسمان تهران فردا( ۳۰دی ماه) قسمتی ابری، به تدریج ابری و غبار محلی با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی پس فردا ( اول بهمن ماه) کمی ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

برچسب ها:, , ,