بارش پراکنده در اغلب نقاط کشور

باغ من: رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در بیشتر نقاط کشور و کاهش دما تا ۱۰ درجه سانتیگراد در شرق و شمال شرق کشور اطلاع داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت جوی در کشور اظهار نمود: با فعالیت سامانه بارشی امروز (اول اسفندماه) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب استانهای ساحلی خزر و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس بارندگی پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: در بعضی نقاط واقع در شمال شرق، برخی نقاط مرکز و ارتفاعات جنوب شرق نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود و شدت بارش یکشنبه (اول اسفندماه) در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان کرمانشاه، لرستان ایلام، زنجان و قزوین است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: دوشنبه (۲ اسفندماه) بارش در شرق سواحل خزر شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد همین طور در زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی نقاط مرکز و جنوب کشور نیز بارش پراکنده رخ می دهد.

وی اضافه کرد: دوشنبه شدت فعالیت سامانه بارشی در خراسان رضوی خواهد بود و در نواحی مرکزی، شرق، جنوب شرق وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان در این روز در استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی نیز وزش باد به نسبت شدید رخ می دهد و سامانه بارشی سه شنبه (۳اسفندماه) در شرق خراسان رضوی فعال خواهد بود و از اوایل وقت از کشور خارج می شود.

ضیاییان با اشاره به کاهش دمای ۱۰ درجه ای در شرق کشور اظهار داشت: طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف است. دوشنبه و سه شنبه (۲و۳ اسفندماه) دمای هوا در شمال شرق و شرق کشور بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش پیدا می کند. چهارشنبه و پنجشنبه(۴ و ۵ اسفندماه) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همراه با غبار محلی پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: امروز(اول اسفندماه)غرب خلیج فارس مواج است و از ظهر دوشنبه تا چهارشنبه(۲ تا۴ اسفندماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲ اسفندماه) نیمه ابری و تا ابری و گاهی بارش پراکنده و وزش بادشدید و به تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و برای روز دوشنبه (۲ اسفندماه) نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱ و ۲ اسفند ماه) بندرعباس با دمای ۲۷ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و همدان با دمای ۰ و ۳- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

برچسب ها:, , ,