اخطار مدیریت بحران نسبت به وزش باد خیلی شدید در تهران

به گزارش باغ من سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به وقوع باد شدید در عصر امروز و ساعات آغازین امشب اخطار داد.
زهیر صباغ پور، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به اعلام سازمان هواشناسی درباره بارش باران و ورش باد شدید در تهران اظهارکرد: برای امروز در تهران بارش باران گزارش شده که البته میزان بارش در حد معمول بوده و به صورت پراکنده رخ خواهد داد و این وضعیت در ایام پنجشنبه و جمعه وجود خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به پیشبینی وزش باد شدید در پایتخت اظهار داشت: برابر اعلام سازمان هواشناسی از حوالی ساعت ۱۶ تا ۲۱ امروز احتمال وزش باد خیلی شدید تا سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت وجو دارد که درپی آن احتمال شکسته شدن درختان قدیمی، وقوع گرد و غبار، سقوط اجسام و… متصور است.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: در همین راستا هم سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران شهرداران مناطق، روسای ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه و دیگر دستگاههای خدماتی و امدادی را به حالت آماده باش درآورده تا ضمن رعایت یکسری از دستورالعمل ها، آمادگی لازم برای امدادرسانی در حوادث احتمالی را داشته باشند.
صباغ پور اضافه کرد: لازم است مسؤلان مربوطه از حالا اقدامات پیشگیرانه برای کاهش حوادث و مخاطرات را انجام داده و نسبت به گشت زنی و بازدید از سطح منطقه با هدف آگاهی از خطرات احتمالی و جلوگیری از رخدادهای در رابطه با توفان از قبیل شکستن درختان، سقوط سازه های غیر ثابت، داربست ها و… اقدام نمایند. همینطور لازم است هشدارهای لازم به مجموعه های تفریحی، گردشگری و پر رفت و آمد مانند پارک ارم، چیتگر، برج میلاد، پل طبیعت و… در دستور کار همکاران قرار بگیرد و در صورت رخداد هر گونه حادثه ضمن پیگیری سریع در رفع موضوع، مراتب را به EOC شهر تهران منعکس کنند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همینطور هشدارهایی را هم در این خصوص عرضه کرد و اظهار داشت: پرهیز از پرواز با پاراگلایدر، پرهیز از کوهنوردی در ارتفاعات، محکم کردن سازه های موقت، پرهیز از کار بر روی سازه های موقت و ساختمان های مرتفع، عدم تردد از کنار سازه های درحال ساخت و نیمه تمام و… همچون مواردی است که لازم است شهروندان هم به آن توجه داشته باشند.