تداوم آلودگی هوا؛ هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور ناسالم می باشد

باغ من: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان برای ششمین روز پی در پی با میانگین ۱۲۸ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۱۰۸، استانداری با شاخص ۱۲۸، انقلاب با شاخص ۱۲۱، باهنر با شاخص ۱۳۵، پروین با شاخص ۱۰۵، جی با شاخص ۱۲۵، فرشادی با شاخص ۱۱۴، رهنان با شاخص ۱۱۹، کاوه با شاخص ۱۲۳ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۰ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس است.
وی افزود: شاخص کیفی هوا همین طور در ایستگاه بزرگراه خرازی با میانگین ۱۵۱ و رودکی فیض با میانگین ۱۶۱ AQI وضعیت (قرمز) ناسالم برای عموم را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۵۵ ناسالم برای عموم شهروندان و شاهین شهر با شاخص ۱۱۸ و مبارکه با شاخص ۱۲۰ ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به جهت وزش باد به نسبت شدید و فعال شدن کانون های داخلی گردوغبار کماکان شاخص کیفی هوا در مناطق مرکزی و شرق استان در وضعیت ناسالم می باشد و در مناطق پر تردد و صنعتی در وضعیت ناسالم برای عموم گروههای جامعه قرار می گیرد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

برچسب ها:, , ,