رگبار باران در تهران

برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران با نفوذ متناوب زبانه های سامانه بارشی همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، با نفوذ متناوب زبانه های سامانه بارشی، آسمانی قسمتی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعت ها ابری همراه با وزش باد شدید، گاهی رگبار باران و رعد و برق خصوصاً در ساعات پس از ظهر و شب پیش بینی می شود.

از عصر امروز تا فردا شب (۵ تا ۶ اردیبهشت) با تقویت ناپایداری ها گاهی وزش باد خیلی شدید با احتمال توفان موقت گردوخاک و کاهش دید خصوصاً در نیمه جنوبی و در پاره ای نقاط رخداد متناوب رعدوبرق با احتمال بارش تگرگ و در ارتفاعات صاعقه مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۶ اردیبهشت) ابری در بعضی ساعت ها همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گاهی تگرگ با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۷ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید و در پس از ظهر رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: از عصر دوشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه (۵ تا ۷ اردیبهشت ماه) وزش باد خیلی شدید، خیزش گردوخاک، احتمال توفان موقت خصوصاً در نواحی جنوبی و مرکزی، رعد و برق متناوب، بارش تگرگ در نقاط مستعد و رخداد صاعقه در ارتفاعات استان تهران پیش بینی می شود.

در پی حاکمیت این شرایط جوی کاهش دید، لغزندگی موقت جاده ها، لطمه به سازه های موقت، شکستن درختان فرسوده، آبگرفتگی موقت محلی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه و اختلال موقت در تردد های درون و برون شهری دور از انتظار نیست بدین سبب نسبت به خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و بستر مسیل ها، اجتناب از کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در تردد شهری و سفرهای برون شهری، پاکسازی دهانه پل ها و آب روها، استواری سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، خودداری از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، پرهیز از تردد از کنار سازه های نیمه تمام و پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک سفارش می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.