افزایش خیزش گرد وخاک در تهران

باغ من: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران، کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی رگبار باران وافزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان کمی ابری تا نیمه ابری و در بعضی ساعت ها خصوصاً در روز پنجشنبه(۲۲ اردیبهشت) همراه با وزش باد شدید و در پاره ای نقاط خصوصاً در نیمه جنوبی و غرب استان گاهی وزش باد خیلی شدید و خیزش موقتی گردوخاک پیش بینی می شود.

امروز تا پنجشنبه(۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت) در پاره ای نقاط خصوصاً ارتفاعات استان تهران گاهی رگبار باران و در روز جمعه(۲۳ اردیبهشت) در بیشتر نواحی استان در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است.

با توجه به گرد وغبار انتقالی از غرب کشور فردا(۲۱ اردیبهشت) افزایش گردوغبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش بینی می شود.

امروز و فردا روند افزایش نسبی دما و از پنجشنبه شب تا جمعه کاهش نسبتا محسوس دما مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه های ورامین و فرودگاه امام خمینی(ره) با بیشینه دمای ۲۶ درجه سانتیگراد از گرم ترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

آسمان تهران فردا (۲۱ اردیبهشت ) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۲۲ اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری و همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: چهارشنبه (۲۱ اردیبهشت) وزش باد نسبتا شدید و از عصر وزش باد شدید، خیزش گردوخاک، کاهش دید، احتمال نفوذ و گسترش گرد وغبار انتقالی غربی و کاهش محسوس کیفیت هوا، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق خصوصاً در نواحی شمالی و ارتفاعات، پنج شنبه (۲۲ اردیبهشت) وزش باد شدید و گاهی وزش باد خیلی شدید خصوصاً در نیمه جنوبی و غرب استان، گاهی گردوخاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، شکستن درختان فرسوده، سقوط اجسام و جمعه (۲۳ اردیبهشت) وزش باد شدید و گاهی وزش باد خیلی شدید خصوصاً در نیمه جنوبی و غرب استان، گاهی خیزش گردوخاک، شکستن درختان فرسوده، سقوط اجسام، رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق با احتمال تگرگ خصوصاً در نواحی شمالی و ارتفاعات پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی نسبت به اجتناب از قرار گرفتن کودکان، سالمندان و افراد دارای بیماری تنفسی در فضای باز، مدیریت در نگهداری تاسیسات حساس به گردوخاک و پرهیز از سفرهای غیر ضروری، مستحکم کردن سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، خودداری از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، عدم تردد در کنار سازه های نیمه تمام پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک، پرهیز از کوهنوردی و تردد در حاشیه مسیل ها سفارش می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

برچسب ها:, , ,