هوای قابل قبول تهران در بیشتر مناطق

باغ من: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،  صبح امروز ( ۳۱ اردیبهشت ماه) با شروع تردد خودرو ها غلظت آلاینده ها  در بیشتر مناطق بیشتر خواهد شد اما با وزش باد از تجمع آلاینده ها جلوگیری می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در بامداد امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) با شروع تردد خودرو ها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد، هرچند وزش باد مؤثر از تجمع آلاینده ها جلوگیری می شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

به تدریج با تقویت ناپایداری جوی در طول روز بر میزان تندی باد افزوده و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود، با این وجود با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود دارد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه ادامه خواهد داشت و باتوجه به پراکندگی آلاینده ها، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز یکشنبه (۱ خرداد ماه) همزمان با شروع تردد خودرو ها موجب افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد خواهد شد که کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر در طول روز سبب تجمع آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا می شود.

با ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۴ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

برچسب ها:, , ,