هوای تهران، ناسالم برای گروههای حساس

به گزارش باغ من برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز ( ۵ خرداد ماه) با کاهش تندی باد و آغاز تردد خودرو ها، کیفیت هوای تهران در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز پنجشنبه (۵ خردادماه) با عنایت به کاهش تندی باد طی ساعات گذشته و آغاز تردد خودرو ها، کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت. با افزایش تدریجی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، هرچند افزایش دما در بعضی ساعات بعدازظهر می تواند سبب افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق شود، علاوه براین با وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد. کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (۶ خرداد ماه) سبب انباشت آلاینده ها خواهد شد، هرچند با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل از میزان غلظت ذرات معلق کم می شود.

وزش باد مؤثر در طول روز تجمع آلاینده ها را محدود خواهد کرد، با این وجود تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در بعضی ساعات بعدازظهر پیشبینی می شود. همینطور با کاهش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی جمعه هم زمان با تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۵۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۸ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

برچسب ها:, , ,