افزایش نسبی دما در بیشتر استانها

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز، افزایش نسبی دما در سایر نقاط کشور و وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک در شرق ایران آگاهی داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد: دوشنبه (۹ خرداد) با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو از شمال غرب کشور در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان و در ارتفاعات البرز واقع در استانهای گیلان و مازندران ابرناکی، گاهی رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد خصوصاً در ساعات پس از ظهر پیش بینی می شود. در سایر مناطق کشور جوی پایدار همراه افزایش نسبی دما حاکم است.

وی اضافه کرد: سه شنبه و چهارشنبه (۱۰ و۱۱ خرداد) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز در مازندران بارش پراکنده رخ می دهد. در ساعات بعدازظهر روزهای دوشنبه تا چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور خصوصاً در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: پنجشنبه (۱۲ خرداد) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در گیلان و مازندران و جمعه (۱۳ خرداد) فقط در ارتفاعات واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: در ایام پنجشنبه و جمعه نیز در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک ادامه خواهد داشت و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار حاکم است.

ضیاییان اضافه کرد: نواحی مرکزی خلیج فارس طی امروز و شرق دریای عمان طی دو روز آینده مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۰ خرداد) قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۱۱ خرداد) قسمتی ابری تا نیمه ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا ( ۹ و ۱۰ خرداد) اهواز با دمای ۴۲ و۴۳ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

برچسب ها:, , ,