وزش باد شدید وخیزش گرد و خاک در تهران

بنا بر اعلام اداره هواشناسی استان تهران وضعیت جوی صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و ناپایداری نسبی جو در نیمه شرقی و ارتفاعات استان پیش بینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمان صاف تا کمی ابری در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید خصوصاً روزهای دوشنبه(۳۰ خرداد)، چهارشنبه و پنجشنبه (۱ و ۲ تیر) در ساعات بعدازظهر و شب در پاره ای نقاط با خیزش موقت گردوخاک پیش بینی می شود.

از عصر دوشنبه و طی روز سه شنبه(۳۱خرداد) باتوجه به رخداد شرایط ناپایداری نسبی جو، در نیمه شرقی و ارتفاعات استان افزایش ابر و رگبار و رعد و برق با احتمال تگرگ در مناطق مستعد مورد انتظار است.

تا روز سه شنبه کاهش نسبی دما و برای چهارشنبه تا پنجشنبه افزایش دما پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۳۰ خرداد ) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک در پس از ظهر با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه ( ۳۱ خرداد) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
رگبار و رعد و برق در تهرانبه گزارش باغ من به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ از ناپایداری های همرفتی در ساعات بعدازظهر و شب، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد تگرگ خصوصاً در ارتفاعات شرقی استان ارتفاعات و دامنه شمالی و شمال شرق استان تهران از عصر دوشنبه تا سه شنبه(۳۰ تا ۳۱ خرداد) آگاهی داد.
در اثر این مخاطره احتمال صاعقه، احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل ها، لطمه به محصولات کشاورزی بر اثر تگرگ و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش لطمه های احتمالی عدم اتراق در کنار رودخانه ها، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام، احتیاط درکوهنوردی و پرواز گلایدرها را سفارش می کند.
این سازمان در ادامه این هشدار از وزش باد شدید در نقاط مستعد و خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا از عصر دوشنبه تا اختتام سه شنبه (۳۰ تا ۳۱خرداد) آگاهی داد.
بر اثر این مخاطره شکستن درختان فرسوده، لطمه به سازه های موقت و سقوط تابلوهای تبلیغاتی، گردوخاک و کاهش شعاع دید و احتمال تاخیر در پروازها دور از انتظار نیست.

به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط در تردد خصوصاً در جاده های بیابانی، استواری سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، عدم حضور افراد لطمه پذیر در فضای باز در دستور کار قرارگیرد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.