افزایش نسبی دما در بیشتر نقاط کشور

باغ من: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اعلان اینکه طی پنج روز آینده در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود، از کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک در بعضی نقاط کشور در ایام آینده آگاهی داد.
صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی پنج روز آینده در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود، درباره ی وضعیت جوی کشور طی دو روز آینده، اظهار نمود: در دو روز آینده در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
بگفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، در سه روز آینده نیز در بخش هایی از غرب و جنوب غرب کشور پدیده غبار سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.
وی همین طور اضافه کرد: در پنج روز آینده برای نوار شرقی و بخش هایی از جنوب کشور وزش باد شدید و در نواحی مستعد خیزش گرد و خاک انتظار می رود و امروز شرق دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۵ شهریور) صاف و در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۶ شهریور) صاف و در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۴ و ۵ شهریور) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

برچسب ها:, , ,