وزش گرد و خاک در استان های مرزی غربی

باغ من: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش گرد و غبار در استان های مرزی غرب کشور آگاهی داد.
صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت هوا در کشور اظهار داشت: بر طبق نقشه های پیش یابی برای روز پنجشنبه (۱۷ شهریور) در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال آذربایجان شرقی، ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.
وی با اعلان اینکه در ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان های چهارمحال و بختیاری، گهکیلویه و بویر احمد و غرب اصفهان در ساعات پس از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود اظهار داشت: همین طور برای روز جمعه (۱۸ شهریور) این وضعیت در این مناطق ادامه خواهد داشت و در روز شنبه (۱۹ شهریور) با تقویت جریانات شمالی بر روی دریای خزر بارش در سواحل دریای خزر تشدید می شود و گستره بارش مناطقی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی را فرامی گیرد و در این روز دریای خزر مواج است.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اعلان اینکه برای پس از ظهر یکشنبه (۲۰ شهریور) از شدت بارش در مناطق فوق الذکر کم می شود اظهار داشت: در روز دوشنبه ۲۱ شهریور فقط در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد و در استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان وزش باد بیشتر می شود و قابل ذکر است که طی روز پنجشنبه (۱۷ شهریور) در استان های مرزی در غرب و جنوب کشور گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود و در مناطق ساحلی استان هرمزگان و تنگه هرمز دریا مواج و متلاطم است.
وی ادامه داد: همین طور از روز جمعه (۱۸ شهریور) وزش باد در نوار شرقی کشور تشدید می شود و در منطقه زابل وزش بادشدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.
ضیائیان اضافه کرد: اهواز با دمای ۴۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با ۱۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
ضیائیان در مورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران برای روز پنجشنبه (۱۷ شهریور) صاف تا کمی ابری در پس از ظهر همراه با وزش باد پیش بینی می شود که در این روز حداکثر دمای تهران ۳۵ درجه و حداقل ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. همین طور آسمان تهران در روز جمعه ۱۸ شهریور صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد پیش بینی می شود که بیشترین دما ۳۵ و کمترین دما ۲۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

برچسب ها:, , ,