اوضاع هوا خطرناک شد؛ شازند، بنفش اراک، قهوه ای

به گزارش باغ من، مرکزی رئیس امور لابراتوار های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: وضعیت هوای اراک در شرایط خطرناک و شازند در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.
علیرضا محرابیان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بر مبنای اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ بامداد یکشنبه دوم بهمن ماه ۱۴۰۱ برابر با عدد ۱۷۳ بود که نشان از ناسالم بودن هوا برای تمام گروههای سنی داشت.
وی بیان نمود: شاخص لحظه ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۳ امروز به ۵۰۰ رسید که حاکی از وضعیت خطرناک و قهوه ای است و در شازند هم این شاخص به عدد ۲۰۲ و وضعیت بسیار خطرناک(بنفش) رسید.
رئیس امور لابراتوار های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ضمن اشاره به این که شاخص لحظه ای در ساعت ۱۳ در ساوه به عدد ۱۳۳ و هوای ناسالم برای گروههای حساس رسید، اضافه کرد: آلاینده مسئول در هوای شهرهای صنعتی استان مرکزی ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون است که البته در ایستگاه میرزای شیرازی، آلاینده مسئول، ذرات کمتر از ۱۰ میکرون است.
وی با اشاره به اینکه اراک سال جاری ۱۱۸ روز ناسالم را تجربه کرده است اظهار داشت: طبق پیشبینی های هواشناسی آلودگی هوا در سه شهر صنعتی استان مرکزی تا پایان هفته جاری ادامه دارد.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا؛ آلودگی هوا در شهرهای صنعتی استان سبب شده است که دانش آموزان عمدتا به صورت غیرحضوری آموزش ببینند و امروز هم مدارس تمام مقاطع تحصیلی در اراک، شازند و مهاجران در نوبت بامداد و عصر غیرحضوری اعلام گردید.

منبع: