هشدار هواشناسی نسبت به بارش ها در خراسان رضوی و جنوبی

باغ من: باغ من: سازمان هواشناسی نسبت به رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت در خراسان رضوی و خراسان جنوبی هشدار داد.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی، اعلام نمود که در روز پنجشنبه سوم فروردین ماه رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت، در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و کولاک برف در استانهای فوق الذکر می بارد.
براثر بارش ها لغزندگی جاده ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، طغیان رودخانه ها، در نواحی کوهستانی کولاک برف، صاعقه، رانش زمین و ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه های موقت و خسارت به صنعت کشاورزی وجود خواهد داشت.
همین طور سفارش شده است که شهروندان هنگام سفر با خودرو، همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کارهای کوه نوردی، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استواری سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها در نواحی سردسیر آمادگی برای برف روبی توسط دستگاه های مربوطه را مدنظر قرار دهند.

منبع: