شاخص هوای اصفهان در ۱۳ منطقه سالم می باشد

باغ من: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز هفدهم فروردین ماه بر طبق داده های ۱۵ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۸۰ در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.

مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: میانگین شاخص هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد امروز پنجشنبه هفدهم فروردین ماه برمبنای داده های دریافتی ۱۵ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۸۰ در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.
جمشید لقایی با اشاره به این که امروز شاخص هوا در ایستگاه کردآباد با ۱۰۵ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است، اضافه کرد: شاخص هوا در ایستگاه بولوار کاوه با ۹۹، میدان انقلاب با ۹۵، محله رهنان با ۸۹، دانشگاه صنعتی با ۸۵، خیابان ۲۵ آبان (شهید باهنر) با ۸۲، محله وِلدان (ایستگاه ورزشگاه میثاق) با ۷۹، خیابان فرشادی با ۷۶، خیابان فیض با ۷۴، سپاهان شهر با ۶۷ و خیابان میرزا طاهر با ۵۶ AQI وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
وی افزود: به افراد لطمه پذیر به ویژه سالمندان و شهروندان دارای بیماریهای قلبی و ریوی، زنان حامله و کودکان سفارش می شود در صورت امکان کارهای سنگین و طولانی در فضای باز را کاهش دهند.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان افزود: این کلان شهر از شروع فروردین تا حالا طی ۱۷ روز، ۱۱ روز هوای پاک و ۶ روز هوای قابل قبول داشته است. شاخص هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان- ۱۷ فروردین
به گزارش باغ من به نقل از مهر، سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۹۸، خیابان پروین با ۸۱، بزرگراه خرازی با ۷۸ در وضعیت قابل قبول و در ایستگاه خیابان رودکی با ۳۸ AQI پاک ثبت گردید.
وضعیت هوای امروز مبارکه با ۵۵ AQI در وضعیت قابل قبول و شاهین شهر با ۲۴ AQI در وضعیت پاک بوده و ایستگاه های پایش هوا در سایر شهرها همچون نجف آباد، کاشان، زرین شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و سجزی قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان، امروز تا ساعات ظهر جوی به نسبت پایدار در اصفهان حاکم بوده و از اواسط روز با فعالیت امواج ناپایدار در مناطق غرب و شمال غرب و جنوب استان بارش رگبارهای پراکنده و در سایر مناطق وزش باد به نسبت شدید تا شدید و در بعضی ساعات توفان لحظه ای پیش بینی شده که در نواحی مستعد شمال استان با خیزش گردوخاک هم راه است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

برچسب ها:, , ,