وزیر کشور: طرح جامع کاهش آلودگی هوا در اصفهان با جدیت دنبال شود

به گزارش باغ من، وزیر کشور، رفع اشکال آلودگی هوا را ساده تر از معضل کمبود آب دانست و اظهار داشت: تامین آب زمان بر است اما مقابله با آلودگی هوا با راهکارهای کارشناسی شده در سریع ترین زمان، عملیاتی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، احمدی وحیدی بامداد جمعه در آخر جلسه قرارگاه آب و بررسی مخاطرات فرونشست و آلودگی هوای اصفهان، گفت: درباب تامین آب استان اصفهان، همانطور که قبلاً گفته شد پروژه های آبرسانی به استان با جدیت پیگیری و اجرا خواهد شد.
وی افزود: درباب مخاطرات آلودگی هوا در استان نیز گزارشی که ارائه و تعداد روزهای پاک، سالم و ناسالم استان عنوان شد؛ گزارش تلخی بود در این جهت بایستی طرح جامع کاهش آلودگی هوا با جدیت دنبال شود.
وزیر کشور افزود: رفع اشکال آلودگی هوا ساده تر از معضل کمبود آب است برای اینکه تامین آب زمان بر است اما مقابله با آلودگی هوا با راهکارهای کارشناسی شده در سریع ترین زمان، عملیاتی می شود.
وحیدی اضافه کرد: درباب چالش های مدیریت بحران در استان اصفهان نیز اطلس مخاطرات استان در دست تنظیم است که اقدام شایسته تقدیری است.
وی افزود: این اطلس هر چه سریع تر با دو رُکن اساسی دقت و عملیاتی بودن تنظیم و تدوین شود تا بر طبق آن تمامی طرح های بحران دنبال گردد.
وزیر کشور اشاره کرد: درباب کم کاری سازمان هایی که پشتیبان مدیریت بحران هستند؛ اطلاعات جمع بندی و به وزارت کشور اعلام گردد تا دستگاه هایی که باید در وضعیت بحران کمک رسان باشند و تامین منابع داشته باشند را بصورت مستقل پیگیری نماییم.
وحیدی اشاره کرد: استان اصفهان در همه بحران های ملی در میدان بوده و کارهای ارزشمندی را در وضعیت سخت سایر استانها انجام داده که باارزش است.

منبع: