بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

باغ من: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور  از امروز(۶ آذرماه) آگاهی داد.
صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: امروز (۶ آذرماه) در آذربایجان غربی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان و ارتفاعات البرز مرکزی در استانهای قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار باران، گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.
وی افزود: سه شنبه (۷آذرماه) بارش در گیلان، مازندران و گلستان شدت خواهد یافت. ضمن این که طی این روز در مناطقی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های شمالی و جنوبی البرز، شمال شرق، شرق، جنوب و جنوب شرق رگبارو رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست.
ضیاییان افزود: طی روز چهارشنبه (۸ آذرماه) بارش در مناطقی از استانهای ساحلی دریای خزر، شمال شرق، شرق، جنوب و جنوب شرق ادامه خواهد داشت. پنجشنبه (۹ آذرماه) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود جمعه (۱۰ آذرماه) نیز در سواحل دریای خزر شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.
وی افزود: باتوجه به پیش بینی وزش باد انتظار می رود از اواسط امروز دوشنبه بتدریج از غلظت آلاینده های جوی در کلانشهرهای تهران و کرج کم شود.
ضیاییان افزود: دریای خزر دوشنبه و سه شنبه و خلیج فارس از سه شنبه تا پنجشنبه مواج است.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۷ آذر ماه) نیمه ابری، در بامداد بارش پراکنده، به تدریج کاهش ابر، در بعضی ساعت ها وزش باد شدیدبا حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۸ آذر ماه) صاف، گاهی وزش باد ملایم، در شب غبار محلی با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی فردا و پس فردا( ۷ و ۸ آذر ماه) بندرعباس دمای ۲۸ و ۲۷ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای صفر و ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

برچسب ها:, , ,