یک مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست کشور: استقرار پایش مانیتورینگ تالاب بین المللی قوری گل حرکتی پرارزش به سمت محیط زیست هوشمند

به گزارش باغ من، آذربایجان شرقی معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست کشور استقرار پایش هوشمند از راه مانیتورینگ تالاب بین المللی قوری گل را حرکتی پرارزش به سمت محیط زیست هوشمند دانست.
مجتبی ذوالجودی، پنجشنبه، ۳۰ آذرماه در بازدید از تالاب بین المللی قوری گول ضمن بازدید از زیر ساخت های به وجود آمده و اقدامات انجام یافته در این تالاب تکمیل تجهیزات حفاظتی تالاب ها خصوصا هوشمند سازی پایش وضعیت آنها را مهم شمرده و توسعه دوربین های مدار بسته تالاب بین المللی قوری گول را کاری باارزش و خوب توصیف کرد.
وی با تأکید بر ضرورت پیگیری تامین و اختصاص حقابه تالاب از نزدیک در جریان روند تامین حقابه این تالاب قرار گرفته است و اظهار داشت: توسعه مرکز مانیتورینگ و پایش برخط (آنلاین) مناطق حفاظت شده و تالاب های این استان به جهت وسعت مناطق تالابی آن از ضروریات است.
وی افزود: نصب دوربین های هوشمند پایش آنلاین با قدرت زوم بالا و با کیفیت در تالاب های استان با هدف بررسی و پایش مستمر وضعیت زیستگاه آبی، پرندگان، حیات وحش و خصوصاً جلوگیری از تخلفات زیست محیطی شکار و صید بدون مجوز و حتی آتش سوزی های احتمالی حائز اهمیت می باشد.
شهنام اشتری، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز در این بازدید ضمن تشریح اقدامات انجام یافته در حوضه تالاب های استان و همین طور زیر ساخت های به وجود آمده در این تالاب ها، مشکلات فرا روی تامین حقابه تالاب ها را یادآور و اقدامات انجام یافته برای تامین نیاز آبی تالاب بین المللی قوری گول و همکاری و هماهنگی های مجموعه مدیریتی استان را در این جهت تشریح نمود.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، رییس اداره حفاظت و احیای تالاب های استان نیز گزارشی از آخرین وضعیت تالاب و برنامه های مد نظر برای حفاظت و احیای آن ارائه کرد.