هوای سمنان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

به گزارش باغ من، سمنان رئیس کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان سمنان با تشریح وضعیت آلودگی هوا در سطح شهر های استان اظهار داشت: وضعیت هوا در شهر سمنان برای گروه های حساس، نا سالم می باشد.
محمد حمیدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رئیس کار گروه اضطرار آلودگی هوای استان سمنان ۱۲ دیماه با بیان این خبر اظهار نمود: با بررسی وضعیت ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در سطح استان، هم اکنون شاخص آلایندگی هوا در شهر های گرمسار و شاهرود در وضعیت قابل قبول است اما در شهر سمنان، این شاخص برای گروههای حساس در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: بر مبنای مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا در شرایط فعلی در شهر سمنان برگزاری مسابقات و حضور میدانی ورزشکاران در فضای باز ممنوع بوده و ضروری است تا اولیاء مدارس تا بازگشت شرایط عادی هوا، از برگزاری مراسم صبحگاه و انجام فعالیتهای ورزشی در فضای باز مدارس، پرهیز کنند.
رئیس کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان ضمن اشاره به ممنوعیت تردد خودرو های فاقد معاینه فنی و دودزا در سطح جاده ها و خیابانهای استان اظهار داشت: در صورت تردد و مشاهده این گونه وسایط نقلیه، پلیس راهور نسبت به برخورد قانونی و اجرای مقررات مربوطه اقدام خواهد نمود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با تکیه بر ضرورت تلاش تمامی اقشار مختلف مردم و مسؤلان، سازمانها و مراکز تولیدی و صنعتی استان به منظور بازگشت شرایط عادی هوا از افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان خواست تا حدالامکان از منازل خود خارج نشده و سایر افراد هم فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
رئیس کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان سمنان همینطور بر ضرورت کاهش استفاده از خودرو های شخصی و تک سر نشین تاکید و اظهار نمود: رانندگان استان از روشن نگهداشتن خودروها به صورت درجا در توقف های طولانی بپرهیزند.
او همینطور ضمن سفارش به اقشار مختلف مردم نسبت به استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل، خاطرنشان کرد: شاخص کیفیت هوا به صورت لحظه ای مورد سنجش دستگاههای مسئول قرار گرفته و در صورت افزایش میزان آلایندگی هوا، تمهیدات لازم اتخاذ می گردد.

منبع: