در حاشیه نشست هیأت دولت؛ سلاجقه: برای اجرای قانون هوای پاک مشکل اعتباری داریم

به گزارش باغ من، رئیس سازمان محیط زیست ضمن اشاره به موانع اجرای قانون هوای پاک اظهار داشت: بحث اساسی ما مشکلات اعتباری و عدم توجه بوده است که خوشبختانه در دو سال گذشته، توجه خوبی صورت گرفته است

به گزارش باغ من به نقل از مهر، «علی سلاجقه» رئیس سازمان محیط زیست در حاشیه جلسه هیأت دولت امروز (چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲) در جمع خبرنگاران اظهار نمود: ما در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای مبحث آلودگی هوا یک برنامه یک هفته ای تدوین کردیم. اول این که دستگاه هایی که در آلودگی هوا نقش دارند در یک هفته کارهایی که در تلطیف آب و هوا انجام داده اند، به مردم گزارش دهند.
وی اضافه کرد: اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است؛ بعنوان مثال هفته قبل من در بازدیدی که از منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی که یک مجموعه کاملا افتخارآفرین است، داشتم؛ شاید آنجا تا همین هم اکنون حدود ۱ میلیارد دلار برای مباحث در ارتباط با محیط زیست هزینه شده اما اطلاع رسانی نشده است.
سلاجقه ضمن اشاره به ضرورت استفاده از انرژی پاک اظهار داشت: دولت در مورد استفاده از انرژی پاک، خوشبختانه درحال انجام و پیگیری امور است؛ کار تولید ۱۰ هزار مگاوات برق خورشیدی در کشور شروع شده است؛ ضمن این که مجوزهای زیر ۱۰۰ مگاوات در کشور داده شده و فرایند بالای ۱۰۰ مگاوات را هم تسهیل کرده ایم که درحال آغاز است.
وی در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه سواد رسانه ای مردم در این حوزه بسیار عالی است و بحث سواد رسانه ای مسؤولان را هم حتما خواهیم داشت؛ همینطور مشارکت مردم را هم خواهیم داشت تا خود مردم کمک کنند؛ بنابراین شعار سال جاری را «مسؤول پاسخگو، شهروند مسؤول» برگزیده ایم.
رییس سازمان محیط زیست در ادامه اظهار نمود: با عنایت به کارهایی که صورت گرفته و گزارشی هم که ما تا پایان بهمن به معاون اول خواهیم داد وظیفه دستگاه ها، محل تأمین اعتبار و نوع کاری که باید انجام دهند کاملا مشخص است و بازه زمانی دارد.
سلاجقه در پاسخ به این سؤال که کدام دستگاه ها در رابطه با قانون هوای پاک به وظایف خود عمل نکرده اند، اظهار داشت: بحث اساسی ما مشکلات اعتباری و عدم توجه بوده است که خوشبختانه در این دو سال گذشته، توجه خوبی صورت گرفته است؛ در بعضی اوقات صنایع با عنایت به طول عمرشان با مشکل مواجه گشتند اما خوشبختانه این کار در دستور کار دولت قرار گرفته است.

منبع: