بارش برف و باران در بیشتر استان ها

به گزارش باغ من، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در بیشتر استان ها و تداوم آن تا یکشنبه (۸ بهمن) اطلاع داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا در رابطه با وضعیت جوی کشور اظهار نمود: امروز (۴ بهمن) در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، مرکزی، قم، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف و باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، کاهش دما و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی کولاک برف و در شرق کشور بارش پراکنده پیشبینی می شود.

وی اضافه کرد: پنجشنبه(۵ بهمن) در قسمتهایی از سواحل دریای خزر، شمال شرق، غرب ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی بارش با شدت کمتر ادامه می یابد.

ضیاییان افزود: جمعه(۶ بهمن) با ورود سامانه بارشی دیگر از جنوب غرب کشور در نواحی غرب، جنوب غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی به تدریج نواحی شرق، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز بارش باران رعد و برق وزش باد شدید موقت و در مناطق مرتفع و کوهستانی کولاک برف پیشبینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا این شرایط شنبه (۷ بهمن) علاوه بر نواحی ذکر شده در نواحی شمال غرب، سواحل دریای خزر و جنوب شرق کشور انتظار می رود. یکشنبه(۸ بهمن) هم بارش در شمال شرق، سواحل دریای خزر و به صورت پراکنده در قسمتهایی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، شرق و جنوب شرق کشور ادامه می یابد.

وی افزود: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در قسمتهایی از مرکز، شرق و جنوب شرق کشور و طی روزهای جمعه و شنبه در جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیشبینی می شود.

ضیاییان اظهار داشت: طی دو روز آینده در نیمه شمالی کشور دما به صورت محسوس کاسته می شود.

وی اضافه کرد: امروز و از پس از ظهر جمعه غرب خلیج فارس و از امروز تا پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی تهران اظهار داشت: آسمان تهران فردا(۵بهمن) نیمه ابری و احتمال بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (۶ بهمن) قسمتی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعت ها غبار محلی و اوایل شب افزایش ابر با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس و بوشهر با دمای۲۵ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای۱۰- و ۷- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

برچسب ها:, , ,