موفقیت کره جنوبی در کاهش پسماند غذایی چگونه کمتر زباله تولید کنیم؟

به گزارش باغ من، وقتی صحبت از غذا به میان می آید، مانند بسیاری موضوعات دیگر، افراد به دسته های مختلفی تقسیم می شوند؛ صدها میلیون نفر با گرسنگی شدید روبرو هستند در حالیکه میلیونها نفر دیگر مقادیر قابل ملاحظه ای از غذاها را هدر می دهند.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، این تناقض آشکار در گزارش اخیر سازمان ملل نشان داده شد که نشان میدهد خانواده ها در سرتاسر جهان بیشتر از یک میلیارد وعده غذایی را در سال ۲۰۲۲ هر روز دور می ریختند – در زمانیکه بیشتر از ۷۸۳ میلیون نفر یا یک سوم بشریت با ناامنی غذایی دست و پنجه نرم می کردند.
طبق گزارش UNEP Food Waste Index که در ۲۰۲۴ انتشار یافت، به صورت کلی، ۱.۰۵ میلیارد تن مواد غذایی در آن سال هدر رفت.
در صورتیکه خیلی از کشورهای جهان هنوز در کوشش برای مهار ضایعات مواد غذایی از خانه ها هستند، یک کشور خاص وجود دارد که می تواند بعنوان یک الگو برای همه باشد: کره جنوبی.
طی سه دهه گذشته، این کشور نشان داده است که چگونه تغییر در مقیاس امکان پذیر است و نرخ بازیافت مواد غذایی خویش را از حداقل دو درصد به بالای ۹۵ درصد افزایش داده است.
در سال ۲۰۱۹، به صورت متوسط ​​روزانه ۱۴ هزار و ۳۱۴ تن ضایعات غذایی در کره جنوبی وجود داشت که از این مقدار ۱۳ هزار و ۷۷۳ تن یا ۹۶.۲ درصد بازیافت می شد. بر مبنای داده های وزارت محیط زیست کره جنوبی، این آمار به دنبال نرخ بازیافت ۹۷ درصدی در سال ۲۰۱۸ و ۹۷.۱ درصدی در سال ۲۰۱۷ بود.
یک کارشناس در این زمینه اظهار داشت: این تحول در دهه ۱۹۹۰ زمانیکه کره جنوبی مجموعه ای از سیاست ها را برای مقابله با بحران رو به رشد زباله اعمال کرد، شروع شد.
در اواسط دهه ۱۹۹۰، از آنجا که محل های دفن زباله در دنیا و تاسیسات سوزاندن قادر به مدیریت تولید زباله رو به رشد ناشی از شهرنشینی نبودند، کره جنوبی آغاز به توسعه یک چارچوب کلی برای مدیریت زباله کرد.
به گزارش آناتولی، این سیستم هزینه زباله مبتنی بر حجم (VBWF) بود که اساساً به مردم انگیزه های اقتصادی می داد تا میزان زباله هایی را که بیرون می ریزند، کاهش دهند و بازیافت آنها را بالا برند.
بر طبق این سیستم، به افراد پنج نوع کیسه زباله داده می شد تا زباله های خویش را در دسته های مختلف همچون زباله های خانگی و مواد غذایی دسته بندی کنند و برای هر نوع هزینه های متفاوتی بپردازند.
طبق داده های تحقیقات، در کمتر از یک دهه، سیستم VBWF تولید زباله را تا ۲۳ درصد کم کرد و ۵۳ میلیون تن زباله را از محل های دفن زباله و زباله سوزها منحرف کرد که منجر به صرفه جویی در هزینه حدود ۸ میلیارد دلار و افزایش ۱۷۵ درصدی در بازیافت شد.
نتایج کلیدی و عوامل موفقیت
با تاکید بر این موفقیت، کره جنوبی در سال ۲۰۰۵ ممنوعیت دفن مستقیم زباله های مواد غذایی را به کار برد و به دنبال آن «سیاست پرداخت به اندازه شما» در سال ۲۰۱۴ عرضه شد، همان سالی که آغاز به تولید بیوگاز از ضایعات مواد غذایی کرد. همه این موارد به بازیافت ضایعات مواد غذایی کمک کردند.
گام مهم دیگر پیاده سازی سیستم شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) بود که مکانیزم پیچیده تری برای فروش بلیت دیجیتالی است که به افراد امکان می دهد ماهانه بر مبنای وزن ضایعات غذایی خود، شارژ شوند.
هم اکنون سیستم RFID پسماند مواد غذایی در ۱۶۶ شهرداری به راه افتاده است که بیشتر از ۶.۵ میلیون خانوار و ۶۵ درصد آپارتمان های این کشور را پوشش می دهد.
یکی از بزرگترین موفقیت های کره جنوبی، رشد تصاعدی در بازیافت زباله های غذایی در مقایسه با تخلیه آن در محل های دفن زباله بوده است.
طبق گزارش ها، میزان بازیافت به حدود ۹۷ درصد رسیده که نشان دهنده اجرای موفقیت آمیز این سیاست ها است.
در همین حال، کارشناسان در مورد علل موفقیت دراین زمینه به مشارکت ذی نفعان مختلف در روند برنامه ریزی و اجرا از مقامات دولتی گرفته تا گروههای محیط زیست و نهادهای دیگر، اشاره کردند.
به قول کارشناسان، با گذشت زمان و کارهای کمپین های آموزشی و آگاهی دهی که برای این هدف خاص انجام شد، به غلبه بر موانع احتمالی کمک کرد.
چگونه زباله کمتری تولید کنیم؟
کاهش زباله می تواند به کاهش انتشار کربن انتشار یافته در جو کمک نماید. همینطور کاهش ضایعات، اثرات مضر آلودگی را بر اکوسیستم ما می کاهد و زندگی پایدار و تنوع زیستی را هم ارتقا می بخشد.
در ادامه این مطلب به یادآوری چند روش ساده برای کاهش تولید زباله در زندگی روزمره می پردازیم:
۱. محصولات تازه بخرید
در صورت امکان، وقتی به فروشگاه مواد غذایی می روید، میوه و سبزیجات تازه بخرید. محصولات تازه ضایعات بسته بندی اضافی ندارند و همین مساله می تواند مقدار پلاستیکی را که روزانه دور ریخته می شود، کم کند. همینطور می توانید از کیسه های پارچه ای برای حمل محصولات تازه استفاده کنید و ازاین رو نیازی به استفاده از کیسه های پلاستیکی نخواهید داشت یا مقدار نیاز شما به کیسه پلاستیک به میزان قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.
۲. کمپوست تهیه کنید
خیلی از ضایعات غذایی که تولید می نماییم، مانند پوست تخم مرغ یا پوست میوه، مواد قابل کمپوست شدن هستند. گنجاندن کمپوست در باغچه خانه، یک راه طبیعی برای مالچ پاشی به جای استفاده از مواد شیمیایی در پرورش گیاهان است.
۳. پلاستیک های یک بار مصرف را حذف کنید
پلاستیک های یک بار مصرف یا کالاهای کاغذی مانند ظروف، نی، دستمال کاغذی و بطری های پلاستیکی در تولید مقادیر زیادی از زباله ها و افزایش آلودگی ها در کره زمین نقش دارند. در عوض از اقلام چندبار مصرف مانند کارد و چنگال فلزی یا دستمال های پارچه ای استفاده کنید تا مقدار کاغذ و زباله های پلاستیکی را که با هر وعده غذایی تولید می کنید، کاهش دهید.
۴. بازیافت کنید
بازیافت فرآیندی است که در آن مواد استفاده شده به محصولات جدید تبدیل می شوند. راه های زیادی برای بازیافت وجود دارد و با مطالعه دستورالعمل های آن به سادگی می توانید به این هدف برسید و میزان دورریز زباله را کاهش دهید. بازیافت به صرفه جویی در انرژی، به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش جنگل زدایی در طول زمان کمک می نماید.
۵. از صورتحساب های بدون کاغذ استفاده کنید
بر مبنای داده های یک مطالعه در سال ۲۰۰۷ میلادی، اگر هر خانواده در ایالات متحده به صورت حساب بدون کاغذ روی بیاورد، نزدیک به ۱۷ میلیون درخت از خطر قطع شدن نجات می یابد. استفاده از صورت حساب الکترونیکی، ضایعات کاغذ را کم می کند. همینطور انتخاب صورتحساب الکترونیکی می تواند تاثیر مثبتی بر محیط داشته باشد.
۶. از ظروف شخصی استفاده کنید
می توانید با بهره گیری از ظروف یا کیسه های شخصی هنگام خرید غذا یا کاشت گل و سبزیجات، ضایعات را کاهش دهید. به صورت مثال، اگر در مسافرت قهوه می نوشید، می توانید از یک لیوان مسافرتی به جای لیوان های یک بار مصرف استفاده کنید.
سالانه ۳۰۰ میلیون تن پلاستیک تولید و بیشترش به محل های تلنبار یا دفن زباله یا دریاها و اقیانوس ها ختم می شود که به محیط زیست لطمه و به زیست گیاهی و جانوری صدمه جدی می زند.
تخمین زده اند تا سال ۲۰۴۰ بین ۲۳ تا ۳۷ میلیون تن زباله وارد سیستم های آبی و دریایی دنیا شود.