رییس سازمان محیط زیست: حل مسأله مدیریت آب نیازمند عزم و همراهی همگانی است

باغ من: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: یکی از مسائل اساسی در کشور مدیریت آب است که حل آن نیاز به عزم و همراهی همگانی دارد.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، به نقل از استانداری گلستان، عیسی کلانتری در شورای اداری استان گلستان اظهار نمود: ایران یکی از کشورهای پرخطر در بعد زیست محیطی است که با مشکلاتی مانند کمبود منابع آب، ریزگردها، افزایش فرسایش خاک، پسماند و غیره مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه سدسازی معضل اصلی خشک شدن تالاب ها است، اضافه کرد: استراتژی ما در سازمان محیط زیست و در کشور حرکت بر اساس توسعه پایدار می باشد و اگر غیر از این باشد به ضرر مردم تمام خواهد شد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که عدم توجه به اصول توسعه پایدار امروز کشور را با مشکلات زیادی روبرو کرده است، یاد آور شد: بخشی از مشکلات مربوط به مسائل زیست محیطی و تغییر اقلیم است اما بخش بزرگی از آن بر پایه تصمیماتی است که در گذشته اتخاذ شده است.

کلانتری با اشاره به اینکه صنایعی مانند پتروشیمی و فولاد باید در کنار دریا احداث شوند، خاطرنشان کرد: از این پس هر طرحی در سازمان محیط زیست بیش از ۴۵ روز معطل مانده و پاسخ کارشناسانه دریافت نکند، استانداران مجاز به اجرای طرح ها بوده و با مسئولیت خود می توانند این طرح ها را اجرا کنند.

همینطور معاون سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه پارک ملی گلستان یکی از زیباترین اکوسیستم های جهان شناخته شده است، اظهار نمود: در دولت دوازدهم برای نجات پارک ملی، مصوب شد که این پارک مستقل اداره و برای آن دریف اعتباری جداگانه ای مشخص شود.

همینطور در این جلسه سعید نمکی، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار نمود: پارک ملی گلستان یکی از اولین مناطق حفاظت شده کشور در سال ۳۶ بوده که در سال ۴۲ به پارک ملی ارتقا یافته که تنوع زیستی آن سبب شده یکی از زیباترین اکوسیستم های جهان از آن نام برده شود.

وی به تنوع قومی در استان هم اشاره نمود و اضافه کرد: این تنوع قومی می تواند زمینه اجرای برنامه های پایلوت و جامعه محور را در استان فراهم آورد.