تهران گرم می گردد

باغ من: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش دمای تهران طی دو روز آینده، از برقراری هوای سالم در تهران طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ خرداد) اطلاع داد.
حسین شهبازی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر روز جاری (جمعه ۲۵ خرداد) بوده و در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوبی و جنوب شرقی و بارش پراکنده باران انتظار می رود.
وی ادامه داد: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی روز جاری وزش باد در بعضی ساعات همراه با احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خواهد بود.
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: این شرایط در روز شنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه پیش بینی می گردد و بر این اساس انتظار می رود تا روز شنبه شرایط کیفیت هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار باشد.
به قول شهبازی، دمای تهران طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.
وی در انتها تصریح کرد: هم اکنون تهران با شاخص کیفیت هوای ۶۰ در شرایط سالم قرار دارد، همینطور کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز ۶۴ و در وضعیت سالم بوده است.

برچسب ها:, ,