فردا سامانه بارشی جدید وارد ایران می شود، بارندگی شدید در خوزستان و ۷ استان دیگر

باغ من: مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا (۲۹ مهرماه) سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می شود، اظهار داشت: فردا در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ایلام و خوزستان باران شدید می بارد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۲۸ مهرماه) برای بعضی از نقاط شمال غرب کشور و دامنه های شمالی، مرکزی و جنوبی زاگرس در بعضی از نقاط استان آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، همدان، کرمانشاه، ایلام، غرب مرکزی، لرستان، چهارمحال بختیاری، غرب اصفهان، شمال خوزستان، شمال هرمزگان، غرب کرمان، جنوب یزد و برخی نقاط استان های قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق موقتی و وزش باد پیش بینی می گردد.

وی تصریح کرد: از فردا (۲۹ مهرماه) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور ابتدا استان های واقع در نوار غربی و به تدریج با گسترش آن برخی نقاط شمال غرب کشور و دامنه های شمالی، مرکزی و جنوبی زاگرس همینطور برخی نقاط استان های یزد، کرمان، هرمزگان و بوشهر تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

به گفته مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی شدت بارش فردا (۲۹ مهرماه) در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ایلام و خوزستان پیش بینی می گردد.

وظیفه در ادامه اظهار نمود: پس فردا (۳۰ مهرماه) با گسترش سامانه بارشی علاوه بر این مناطق در دامنه های شمالی و جنوبی البرز، در بعضی نقاط واقع در استان های گیلان، مازندران، قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، رگبار و رعد و برق موقتی و وزش باد پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اشاره و اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۹ مهرماه) کمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۴ و ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. همینطور در روز دوشنبه (۳۰ مهرماه) آسمان تهران کمی ابری، در بعدازظهر به تدریج ابری، با احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۵ و ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.