هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس است

باغ من: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: امروز (۶ دی ماه) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس است و انتظار می رود همزمان با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، به تدریج از غلظت آلاینده ای تجمع یافته کاسته شود.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۶ دی ماه) نسبت به روز گذشته است و به تدریج بر سرعت وزش باد افزوده میگردد.

وی در ادامه اظهار داشت: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جمعه (۷ دی ماه) برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه و در بعدازظهر بارش باران پیش بینی میگردد. همین طور دما تا روز پایانی هفته کاهش جزئی خواهد یافت.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اضافه کرد: با تداوم ناپایداری جوی تا فردا (۷ دی ماه) پیش بینی میگردد شرایط کیفیت هوای پایتخت تا آخرین روز هفته بهبود یابد.

شهبازی درانتها با اشاره به اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود، اظهار داشت: این شاخص الان ۱۱۵ و هوا همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

برچسب ها:, , ,