برف و باران در جنوب کشور، خطر آبگرفتگی و اختلال ترافیکی در جاده ها

به گزارش باغ من سازمان هواشناسی اعلام نموده در مناطق وسیعی از جنوب و همینطور در شمال غرب کشور شاهد بارش باران و در ارتفاعات شاهد بارش برف خواهیم بود که منجر به آبگرفتگی، کاهش دید و اختلال ترافیکی می گردد.

مدیر کل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: امروز یکشنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب و جنوب غرب به کشور ابرناکی و بارش در جنوب خوزستان و استان های بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد شروع می گردد.
احد وظیفه خاطرنشان کرد: در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف هم پیش بینی شده است.
به گفته وی فردا دوشنبه با تقویت این سامانه بارشی در جنوب کشور دامنه فعالیت آن به شرق و برخی مناطق مرکزی کشور در استان های کرمان، جنوب یزد، جنوب اصفهان، جنوب لرستان، برخی مناطق هرمزگان، خراسان جنوبی و مناطق جنوبی خراسان رضوی هم توسعه پیدا می کند و سبب بارش باران و در مناطق سردسیر و مرتفع سبب بارش برف می گردد.
وی اضافه کرد: فردا شدت بارش ها در استان های فارس، بوشهر و نیمه غربی کرمان بیشتر خواهد بود.
مدیر کل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا همینطور در بعضی مناطق آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف پیش بینی شده است. روز سه شنبه بارش ها به صورت موقت خاتمه یافته و روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید بارش در جنوب غرب و غرب شروع می گردد.
وظیفه اخطار داد: امروز و فردا خلیج فارس مواج است و فردا بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در استان های بوشهر، فارس، کهکیلویه و بویراحمد، نیمه غربی استان کرمان و غرب هرمزگان و همینطور درمسیرهای کوهستانی استانهای کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، ارتفاعات و مناطق مرتفع استان کرمان، بارش برف و اختلال در ترافیک جاده ای و کاهش دید پیش بینی شده از این رو سفارش می شود، تمهیدات لازم از جانب هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود.
هوای تهران امروز صاف تا کمی ابری و فردا به تدریج همراه با غبار محلی پیش بینی شده و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت به ترتیب ۱۲ و ۳ درجه سانتیگراد اعلام شده است.