هوا تا آخر هفته گرم تر می شود، هفته آینده تهران برفی و بارانی است

باغ من: سازمان هواشناسی اعلام نموده از امروز تا آخر هفته هوای اغلب مناطق کشور صاف است و دمای هوا افزایش می یابد.

مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: امروز دوشنبه، شرق هرمزگان، جنوب شرق کرمان و سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی آسمان ابری گاهی با بارش باران و در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان با رگبار و رعد و برق و احتمال آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیلها و در شرق خراسان رضوی، خراسان شمالی بارش برف و شرق گلستان بارش باران و برف پیش بینی می شود که به تدریج از اواخر امروز از سمت غرب ابرناکی آسمان کاسته می شود و به تدریج صاف می شود.
احد وظیفه اضافه کرد: غیر از نوار شرقی، طی امروز تا آخر هفته آسمان غالب نقاط کشور صاف و به تدریج تا آخر هفته با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.
وی تصریح کرد: سواحل شمالی کشور تا اواخر روز پنج شنبه در غالب ساعات آفتابی و با افزایش دما مواجه خواهد بود، انتظار می رود که دمای بیشینه هوا در جلگه گیلان به بیشتر از ۱۵ درجه سلسیوس برسد.
مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: از روز جمعه ۱۹ بهمن ماه به تدریج با ورود موج نسبتاً ضعیف از غرب وش مال غرب، آسمان این مناطق با افزایش ابر و بارشهای پراکنده برف و باران همراه می شود که این موج تا روز دوشنبه تقویت شده و به عرضهای جنوبی تر کشیده می شود و طی روزهای دوشنبه تا سه شنبه نیمه غربی و مرکز کشور همراه با بارش برف و باران که برف در عرضهای شمالی و باران در عرضهای جنوبی خواهد بود و به تدریج از اواخر سه شنبه تا پنج شنبه نیمه شرقی کشور را در برخواهد گرفت.
وظیفه افزود: انتظار می رود که شدت بارشها روز سه شنبه در جنوب استان ایلام، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری همراه با رگبار و رعد و برق باشد و روز چهارشنبه احتمال تشدید بارش و رگبار و رعد و برق در جنوب فارس، هرمزگان قابل توجه است.
به گفته وی در این مدت آسمان تهران از امروز تا پنج شنبه صاف تا کمی ابری و از اواخر وقت پنج شنبه با افزایش ابر و طی روز جمعه تا اواخر هفته بعد آسمان نیمه ابری تا ابری و طی روز شنبه تا دوشنبه گاهی با بارش باران پراکنده و از سه شنبه تا چهارشنبه گاهی با بارش باران یا برف پیش بینی می شود. دمای هوا در شهر تهران از امروز تا آخر هفته روند افزایشی دارد و در روز پنج شنبه بیشینه دمای هوا به حدود ۱۰ درجه سلسیوس می رسد. دمای کمینه هوا در تهران در ایام آخر هفته بعد مجدداً کاسته می شود و در محدوده صفر درجه سلسیوس قرار خواهد گرفت.