گرمای هوا، عامل آتش سوزی های طبیعی در سراسر انگلیس

باغ من: با شکست رکورد گرمای زمستانی در انگلیس، روز گذشته آتش نشانان در کوشش برای مهار آتش سوزی های طبیعی بسیاری که در مناطق وسیعی (مورلندها) از شهر شمالی منچستر به وقوع پیوسته، بودند.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، این آتش سوزی ها از روز سه شنبه در “سدلورث مور”، تپه هایی وسیع که از مقاصد محبوب گردشگری می باشد، شروع شد. از زمان آغاز این آتش سوزی ها تابحال وسعت آنها به حدود یک و نیم کیلومتر مربع رسیده است.
بعضی از مقامات این آتش سوزی های طبیعی را یکی از بزرگ ترین آتش سوزی هایی خوانده اند که باید در زمین های طبیعی موسوم به “مورلند” آنرا کنترل کنند.
تابحال عامل اصلی آغاز این آتش سوزی ها مشخص نشده است اما آتش سوزی ها درست سپس ثبت دمای بالای ۲۱.۲ درجه سانتی گرادی در باغ های گیاه شناسی “کیوگاردنز” لندن و شکسته شدن رکورد گرمای زمستانی در انگلیس و در بسیاری دیگر از شهرهای اروپایی رخ داده است.
هیچ گزارشی در خصوص هرگونه تلفات ناشی از این آتش سوزی ها تابحال دریافت نشده است.
بنا بر گزارش رویترز، هم چنین در روز سه شنبه به دنبال افزایش شدید دمای هوا، آتش سوزی هایی طبیعی در جنگل های موسوم به “اَش داون” در “ساسکس شرقی” و شب گذشته باز در تپه های “آرتورز سیت” شهر “ادینبرا” به وقوع پیوست.

برچسب ها: