در بسته خبری اجتماعی ایسنا بخوانید از عیدی شهردار به تهرانی ها تا زمان واریز عیدی مددجویان کمیته امداد

باغ من: سرانجام کارت بلیت های تخفیف دار برای سربازان، عیدی شهردار تهران به پایتخت نشینان، زمان واریز عیدی مددجویان کمیته امداد، آگهی محیط زیست درباره یک نوع ماهی و… همچون مهم ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه است.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، سرخط مهم ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز جاری به دنبال می آید که با کلیک بر روی تیتر خبر می توانید به متن کامل آن دسترسی داشته باشید:
هوای سالم و مترو؛ دو عیدی شهردار به تهرانی ها
شهردار تهران از افتتاح قسمتی از خط ۶ مترو در دو هفته پایانی فروردین ماه آگاهی داد.
بلیت نیم بهای سربازان در محاق؟
اعطای کارت بلیت تخفیف دار موضوعی است که این روزها که اعضای شورای شهر تهران در حال بررسی بودجه شهرداری هستند، از طرف یکی از اعضا مطرح شده و بحث آن مجدد داغ شده است.
درج نشان اهدای عضو در گواهینامه های رانندگی به کجا رسید؟
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت ضمن اشاره به شمار بیماران در انتظار پیوند عضو، درباره سرانجام درج نشان تمایل افراد به اهدای عضو در گواهی نامه های رانندگی، توضیح داد.
آغاز بسیج همگانی مبارزه با فشارخون از بهار سال آینده
وزیر بهداشت اظهار داشت: نیازمند اقدامات بین بخشی و البته کمک مردم و استفاده از ظرفیت ثمین سازمان های مردم نهاد برای کنترل بیماری های غیرواگیر هستیم و در بهار سال آینده نخستین حرکت را تحت عنوان بسیج همگانی برای مبارزه با فشار خون آغاز می کنیم؛ چراکه حداقل ۴۰ درصد از افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود آگاهی ندارند.
«عیدی» مددجویان کمیته امداد فردا به حساب ها واریز می شود
رئیس کمیته امداد اظهار داشت: عیدی مددجویان معادل یک ماه مستمری، فردا به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و به صورت نقدی قابل برداشت خواهد بود.
توزیع «گوشت» و «سبد ارزاق» بین مددجویان بهزیستی تهران
معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران از توزیع گوشت و سبد ارزاق بین تمام مددجویان بهزیستی استان تهران آگاهی داد.
اختصاص مرکز بازپروری برای پذیرش معتادان بیمار
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از اختصاص یافتن یکی از مراکز بازپروری برای پذیرش «منع پذیرش های معتادان دارای بیماری» آگاهی داد.
چرا رشته های پرطرفدار بدون کنکور نیستند؟
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه چرا رشته های پرطرفدار در لیست ۸۰ درصد رشته های بدون آزمون دانشگاه ها قرار نداشتند؟ اظهار داشت: روش تغییر کرده و مجرای ورود به دانشگاه ها را در ۸۰ درصد رشته های دانشگاهی از کنکور جدا کرده و خط ویژه ای باز شده تا افراد بدون اینکه در کنکور ثبت نام کنند به دانشگاه بروند و اینگونه از شمار متقاضیان کنکور سراسری به تدریج کاسته خواهد شد.
اطلاعیه مرکز استعدادهای درخشان درباب مسابقات «خانه ریاضی»
برمبنای اطلاعیه مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، ثبت نام و برگزاری مسابقات خانه ریاضی مربوط به این مرکز نیست.
هشدار محیط زیست درباره ماهی «زبرا»
رئیس گروه آبزیان آب های داخلی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه «زبرا» یک ماهی گوشت خوار است نسبت به رهاسازی آن در آب های آزاد کشور آگهی داد و اظهار داشت: «زِبرا» یک گونه مهاجم سلطه طلب است که از تخم و لارو سایر آبزیان تغذیه می کند.
زور محیط زیست به میلیاردرهای برج ساز در باغ های تهران می رسد؟
درحالی که شورای شهر تهران مجوز ساخت و ساز در بیشتر از ۶۰ باغ پایتخت را صادر کرده است، مدیرکل محیط زیست استان تهران از تلاش این نهاد برای پیشگیری از نابودی باغ های تهران می گوید.
واکنش مهماندار به ویدئو نزاع مامور راهور در بزرگراه
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ توضیحاتی را در مورد انتشار ویدیویی از درگیری مامور راهور با یک شهروند نمایش کرد.
آخرین مهلت مشمولان غایب برای بهره مندی از کسرخدمت ایثارگری
سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام نمود: مشمولان غایب برای بهره مندی از تسهیلات کسرخدمت ایثارگری، تنها تا ۱۲ فروردین سال ۹۸ فرصت دارند.
جمع آوری ۹۰۰۰ معتاد و خرده فروش در هرندی
فرمانده انتظامی پایتخت از شناسایی و جمع آوری معتادان متجاهر و تخریب و پلمب منازل پلاک قرمز در منطقه هرندی آگاهی داد.
پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این گزارش باز به شرح زیر است:
۱۰ خوردنی مفید برای کنترل قند خون
واکنش مهماندار به ویدئو نزاع مامور راهور در بزرگراه
انفجار بساط یک دستفروش مواد محترقه در تهران
نحوه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در نوروز
زور محیط زیست به میلیاردرهای برج ساز در باغ های تهران می رسد؟

برچسب ها:, , ,