پیش بینی بارش باران در بیشتر از ۱۱ استان طی امروز

باغ من: مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی، بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات شمال غرب بارش برف را برای نیمه جنوبی فارس، شمال کرمان، غرب هرمزگان، جنوب بوشهر، نواحی مرکزی خلیج فارس، برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، کرمانشاه و غرب کردستان در روز جاری سه شنبه، سیزدهم فروردین ماه پیش بینی نمود.
احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، به پیش بینی وضعیت آب و هوا در سه روز آتی پرداخت و اظهار نمود: امروز سه شنبه، سیزدهم فروردین ماه در نیمه جنوبی فارس، شمال کرمان، غرب هرمزگان، جنوب بوشهر، نواحی مرکزی خلیج فارس، برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، کرمانشاه و غرب کردستان بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات شمال غرب بارش برف پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: همین طور استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گلستان و یزد بارش پراکنده پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در استان های تهران البرز باز تا پیش از ظهر وزش باد پراکنده محتمل است، اظهار داشت: شدت بارش در این روز در نواحی مرکزی و جنوبی فارس است. در این روز در استان های قم، سمنان، گلستان، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان و فارس در بعضی ساعات وزش باد شدید و همراه با گردوخاک پیش بینی می شود.
وظیفه افزود: در ایام چهارشنبه، چهاردهم و پنجشنبه، پانزدهم فروردین ماه باز با عبور امواج تراز میانی در غالب مناطق کشور در بعضی ساعات، بارش های پراکنده پیش بینی می شود و در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس در روز سه شنبه مواج است.
او همینطور با اشاره به وضعیت آب و هوای پایتخت اظهار داشت: تهران، امروز سیزدهم فروردین کمی ابری تا نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده و وزش باد بوده و دمای هوا بین ۶ تا ۱۵ درجه سانتیگراد متغیر است. در روز چهارشنبه، چهاردهم فروردین ماه آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و دما بین ۵ تا ۱۷ درجه سانتیگراد است. همین طور در روز پنج شنبه، پانزدهم فروردین کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد بوده و دمای هوا بین ۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد است.

برچسب ها:, , ,