گزارش هواشناسی؛ بارندگی در دامنه های البرز، دمای ۴۷ درجه در اهواز

باغ من: سازمان هواشناسی اعلام نموده امروز در بعضی مناطق کشور همچون تهران شاهد رگبار پراکنده هستیم و دمای هوا در اهواز طی روزهای پیش رو به ۴۷ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: امروز جمعه در بعضی مناطق شمال غرب، دامنه ای البرز شرقی و مرکزی واقع در استان های، سمنان، گلستان، تهران و پاره ای از نقاط شرق کشور عمدتاً ارتفاعات در بعضی ساعات بویژه در بعدازظهر رگبار، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
احد وظیفه اضافه کرد: فردا شنبه و همچنین یکشنبه این وضعیت در بخش هایی از شمال غرب کشور و دامنه های البرز و بخش های سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت.
به گفته وی امروز و فردا در جنوب غرب کشور به ویژه در خوزستان و فردا شنبه در شمال سیستان و بلوچستان در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.
همچنین امروز جمعه خلیج فارس و از امروز تا یکشنبه شرق دریای عمان مواج خواهد بود.
هوای تهران امروز صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و امشب صاف گاهی افزایش ابر و وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت امروز به ۳۷ درجه سانتیگراد خواهد رسید.
بیشترین دمای هوای اهواز ۴۳ درجه سانتیگراد اعلام شده که تا روز دوشنبه به ۴۶ درجه سانتیگراد نیز خواهد رسید.
بیشترین دمای هوای کشور امروز در بندرعباس با ۴۴ درجه سانتیگراد پیش بینی شده و دمای هوای یزد نیز امروز به ۴۲ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

منبع:

برچسب ها:, , ,