آخر هفته بارانی در شمال کشور، امواج ۳ متری در خلیج فارس

باغ من: سازمان هواشناسی اعلام نمود که فردا و پس فردا در نوار شمالی کشور طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: در ایام آخر هفته (پنج شنبه و جمعه) در نوار شمالی کشور طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود که در روز جمعه ناپایداری و بارش در شمال آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل نسبت به پنج شنبه از شدت بیشتری برخوردار می باشد.
احد وظیفه اضافه کرد: پس از ظهر جمعه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان شرایط برای افزایش ابر و رگبار و رعد و برق مهیا است.
وی افزود: طی سه روز آینده در بعضی نقاط استان های واقع در شمال شرق، شرق و برخی نقاط استان های سمنان، تهران، قم، قزوین، البرز، اصفهان و یزد در بعضی ساعات وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.
وظیفه آگهی داد: فردا و پس فردا نواحی غربی و شرقی خلیج فارس مواج است و بیشترین ارتفاع موج در مرکز و شرق خلیج فارس تا سه متر پیش بینی می شود. شرق دریای عمان روز ۵ شنبه مواج خواهد بود.
هوای تهران طی تعطیلات آخر هفته (پنج شنبه و جمعه) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد شدید پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای طی این دو روز به ۳۸ درجه سانتیگراد خواهد رسید. اهواز طی همین بازه زمانی دمای ۴۵ درجه را تجربه خواهدنمود و دمای هوا در قم و یزد نیز به ۴۲ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

منبع: