افزایش دما در سواحل شمالی طی ۲۴ ساعت آینده، خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

به گزارش باغ من مدیرکل پیشبینی وهشدار سریع سازمان هواشناسی از خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور طی پنج روز آینده خبرداد.
احد وظیفه در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: با عنایت به تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، از امروز (پنجشنبه) تا شنبه (۱۵ تیر) در غالب مناطق کشور جوی پایداری حکمفرماست و فقط در بعضی دامنه های البرز شرقی بارش پراکنده پیشبینی می شود و در ساعات پس از ظهر برای جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رشد ابرهای همرفتی، رگبار پراکنده و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی دور از انتظار نیست.
وی افزود: همینطور در این مدت برای جنوب سمنان، جنوب تهران، قم، شمال و شرق اصفهان، یزد، مرکزی و خوزستان وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک پیشبینی می شود.
به قول وظیفه روزهای یکشنبه (۱۶ تیر) و دوشنبه (۱۷ تیر) برای شمال غرب و نوار ساحلی شمال کشور بارش پراکنده انتظار می رود. طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل، وزش باد شدید باعث خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد. همینطور طی ۲۴ ساعت آینده دمای هوا در نوار شمالی کشور بین ۴ تا ۶ درجه افزایش می یابد و روز یکشنبه (۱۶ تیر) مجدداً کاهش دما پیشبینی می شود. طی پنج روز آینده شرق دریای عمان و از پنجشنبه تا روز شنبه (۱۳ تا ۱۵ تیر) شمال و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود.
مدیر کل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها به وضعیت جوی پایتخت هم اشاره نمود و اظهار داشت: آسمان تهران در روز جمعه (۱۴ تیر) در روز و شب صاف، گاهی وزش باد در اواخر وقت، افزایش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۸ و ۲۶ درجعه سانتی گراد، در روز شنبه (۱۵ تیر) آسمانی صاف تا کمی ابری با وزش باد گاهی وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۳۷ و ۲۶ درجه سانتی گراد، برای روز یکشنبه (۱۶ تیر) آسمانی صاف تا کمی ابری و وزش باد گاهی وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۳۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد و برای روز دوشنبه (۱۷ تیر) آسمانی صاف گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۸ و ۲۴ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.