ایران گرم تر می شود

به گزارش باغ من مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور اطلاع داد و اظهار داشت: دمای تهران فردا (۲۵ تیرماه) به ۴۲ درجه سانتیگراد می رسد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۲۴ تیر) در سواحل دریای خزر شامل استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بارش خفیف رخ می دهد، اظهار داشت: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیشبینی می شود.

وی افزود: فردا (۲۵ تیر) در استان خراسان شمالی و دامنه های البرز در استان های قزوین، زنجان و برخی مناطق استان های اردبیل و آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر رشد ابر و رگبار موقتی دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: طی دو روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق استان های هرمزگان و فارس، ارتفاعات جنوب کرمان و غرب اصفهان در پس از ظهر و اوایل شب رشد ابر و رگبار و رعد و برق موقتی رخ می دهد.

وظیفه با اشاره به اینکه در ایام چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۲۶، ۲۷ و ۲۸ تیر) در غالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، اظهار داشت: از امروز (۲۴ تیر) تا آخر هفته روند استقرار هوای گرم تابستانی در کل کشور و افزایش دما در استان های ساحلی خزر خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی سه روز آینده در شرق کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی پدیده غالب خواهد بود، اظهار داشت: در این مدت در جنوب استان های سمنان، تهران و برخی نقاط استان های یزد، اصفهان، قم و مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و غبار پیشبینی می شود.

به گفته وظیفه امروز (۲۴ تیر) مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: فردا و پس فردا (۲۵ و ۲۶ تیر) آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید خواهد بود. پیشبینی می شود که دمای تهران فردا در گرم ترین زمان به ۴۲ درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان به ۳۱ درجه سانتیگراد برسد. همینطور دمای تهران در روز چهارشنبه (۲۶ تیر) ۴۲ و ۲۹ درجه سانتیگراد خواهد بود.