حذف قبوض کاغذی ۳۶ میلیون مشترک برق از مهرماه

به گزارش باغ من مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر با تاکید بر اینکه صدور قبوض کاغذی برای ۳۶ میلیون مشترک برق کشور از مهرماه امسال متوقف خواهد شد، اظهار داشت: هم اکنون شماره تلفن همراه بیشتر از ۸۰ درصد مشترکان برق به منظور ارسال قبوض پیامکی و دیجیتال جمع آوری شده است.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، هادی مدقق با اشاره به این که چهار روش به منظور دریافت شماره تلفن همراه مشترکان برای ارسال قبوض پیامکی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: در روش نخست، ماموران قرائت کنتور بعد از رفتن به منازل شماره تلفن همراه مشترک را دریافت و در سامانه ثبت خواهند کرد.
وی افزود: در روش دوم هم سرشماره ای اعلام شده است که مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه ثبت خواهد شد و بعد از این قبوض خویش را به شکل پیامک دریافت خواهند کرد.
مدقق اضافه کرد: در روش سوم هم مشترکان می توانند با رفتن به سایت ۳۹ شرکت توزیع در سراسر کشور نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند. همینطور اپلیکیشنی در سایت های یاد شده قرار گرفته که مشترکان می توانند با استفاده از آن علاوه بر دریافت قبوض الکترونیکی، تمامی خدمات بعد از فروش را از راه این اپلیکیشن دریافت نمایند.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر در انتها اظهار داشت: الان در دو استان کشور این برنامه کاملا پیاده سازی شده و در این مناطق تنها قبوض الکترونیک صادر می‎شود.