پیش از نشست اقلیمی سازمان ملل مطرح شد تعهد چند شرکت بزرگ به کاهش انتشار گازهای آلاینده

باغ من: چندین شرکت بزرگ در جهان قبل از نشست اقلیمی سازمان ملل به کاهش انتشار گازهای آلاینده متعهد شدند.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، حدود ۹۰ شرکت بزرگ که در بخش های مختلف همچون مواد غذایی، سیمان و ارتباطات فعالیت دارند به منظور کاهش تولید گازهای گلخانه ای به کمپین جدیدی پیوستند.
” We Mean Business” ائتلافی از حامیان مقابله با تغییرات اقلیمی است که طی دو ماه اخیر چندین شرکت بزرگ با هدف انجام هر چه سریع تر اقدامات لازم برای مقابله با تغییرات اقلیمی به این ائتلاف ملحق شده اند.
«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت: حالا زمان آن است تا تعداد بیشتری شرکت و کمپانی به این جنبش ملحق شوند، این حرکت نشان دهنده تغییر در بازارهای جهانی است.
این ائتلاف از ماه ژوئن و با درخواست سازمان ملل، رهبران بخش های اقتصادی و جوامع مدنی کار خودرا شروع کرد و ابتدا ۲۸ کشور به آن پیوستند. بعضی از این شرکت ها موافقت کرده اند تا میزان انتشار کربن تولیدی خودرا تا سال ۲۰۵۰ به صفر کاهش دهند. همین طور بعضی از این شرکت ها با به صفر رساندن کربن تولیدی موافقت نکرده اند اما متعهد شدند تا در جهت جلوگیری از افزایش بیشتر از ۱.۵ درجه سانتی گرادی میانگین دما تلاش کنند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، با تشدید تاثیرات ناشی از تغییرات اقلیمی همچون آب شدن پهنه های یخ و افزایش سطح آب دریاها پژوهشگران تاکید نمودند برای مقابله با گرمای فاجعه بار لازم است میزان انتشار گازهای گلخانه ای طی دهه آینده به نصف کاهش پیدا کند.

منبع:

برچسب ها:, , ,