رئیس اداره محیط زیست شاهرود: کشف ۴۰ کیلوگرم گوشت خوک در شاهرود

به گزارش باغ من رئیس اداره محیط زیست شاهرود از کشف ۴۰ کیلوگرم گوشت خوک از یک دستگاه خودرو در گردنه خوش ییلاق شاهرود آگاهی داد و اظهار داشت: با هماهنگی قاضی دادگاه بسطام متهم بازداشت شد.

علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه روز گذشته با همکاری نیروی انتظامی، رئیس اداره پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق و محیط بانان در چارچوب ۵۰ مامور، کار گشت، کنترل و پایش مناطق استحفاظی و بازرسی خودرو های مشکوک صورت گرفت، اظهار داشت: در این عملیات طی بازرسی از خودروی پرایدی که عازم شاهرود بود مقدار حدود ۴۰ کیلوگرم گوشت خوک کشف و توقیف شد.
وی ضمن بیان اینکه با هماهنگی قاضی دادگاه بسطام متهم بازداشت شد، اضافه کرد: در این ماموریت برخی از خودرو ها و آغل های مشکوک مورد بازرسی قرارگرفت که این ماموریت از بامداد تا شامگاه ادامه داشت.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه اوایل بامداد مأموران پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق در حومه پناهگاه مبادرت به گشت و کنترل و پاک سازی مناطق دشتی اطراف ری آباد و کردآباد کردند، اظهار داشت: این اقدام برای دستگیری افرادی که پرنده های شکاری باارزش را زنده گیری کرده و به کشورهای عربی قاچاق می کنند، صورت گرفت.
قربانلو در ادامه اشاره کرد: بعد از چند دقیقه گشت زنی مأموران با فردی مواجه می شوند که داخل کومه در انتظار شکار نشسته بود که یگان محیط زیست این فرد اهل بندر گناوه را دستگیر و از وی یک بهله دلیجه، یک کبوتر قمری و تور و تجهیزات زنده گیری پرندگان شکاری کشف و توقیف می کنند که متهم با هماهنگی دادستان میامی تحویل پلیس اطلاعات و امنیت شد.
وی ضمن بیان اینکه روز گذشته نیز مأموران گشت سیار اداره حفاظت محیط زیست شاهرود طی گشت و کنترل از شکارگاه های جنوبی شاهرود نیز موفق به دستگیری یک فرد متخلف به همراه یک قبضه سلاح شکاری ۲ لول غیرمجاز شدند، اضافه کرد: از این متخلف لاشه پنج قطعه تیهو کشف و متهم به همراه ادوات جرم بعد از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

منبع: