پیش بینی وضعیت آب و هوا؛ گرد و خاک در ایلام

باغ من: سازمان هواشناسی اعلام نموده بارندگی در خیلی از مناطق کشور تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: از امروز سه شنبه تا شنبه به تناوب در استان های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و بخش هایی از مرکز کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
صادق ضیائیان اضافه کرد: شدت بارش طی امروز و فردا در استان های کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، زنجان، قزوین، غرب همدان، لرستان، غرب مرکزی، جنوب اصفهان و شرق کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.
به گفته وی، تا آخر هفته در سواحل شمالی کشور بارش متناوب باران و وزش باد انتظار می رود. همین طور در ساعات بعدازظهر امروز در جنوب کرمان، جنوب فارس و پاره ای از مناطق هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده و گاه رعد و برق پیش بینی می شود.
ضیائیان تاکید کرد: امروز سه شنبه به سبب افزایش سرعت وزش باد روی شمال عربستان و جنوب عراق، وقوع گرد و خاک در استان های خوزستان و ایلام دور از انتظار نیست.
هوای تهران از امروز تا شنبه نیمه ابری تا ابری، گاهی وزش باد و در بعضی ساعات بارش باران پیش بینی شده و کمترین دمای هوای پایتخت طی این مدت به ۱۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید. شهرکرد در همین بازه زمانی دمای هوای ۱ درجه سانتیگراد را نیز تجربه خواهدنمود.

منبع: