تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور

به گزارش باغ من مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش ها در تهران و برخی مناطق کشور آگاهی داد و اضافه کرد: طی چهار روز آینده در ارتفاعات البرز و زاگرس بارش برف خواهیم داشت.
صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا اعلام نمود: با ادامه فعالیت سامانه بارشی روی کشور در روز جمعه سوم آبان در سواحل خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی، نواحی مرکزی کشور، برخی نقاط استان های واقع در غرب و جنوب غرب، بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینکه امروز (جمعه سوم آبان)، در استان های واقع در شمال غرب، شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت، اظهار داشت: در ایام شنبه تا دوشنبه (چهارم تا ششم آبان)، در نیمه غربی کشور، نواحی مرکزی و بخش های شمالی خلیج فارس بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. همین طور در شمال شرق و شرق بارش پراکنده پیش بینی می شود.
مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش در ایام جمعه تا دوشنبه (سوم تا ششم آبان) در استان های واقع در زاگرس مرکزی و نواحی مرکزی کشور برقرار خواهد بود، افزود: در روز شنبه چهارم آبان در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و نواحی غرب و مرکز کشور کاهش ۳ تا ۵ درجه ای دما خواهیم داشت.
به گفته ضیائیان، در روز پنجشنبه هفتم آبان با تضعیف سامانه بارشی روی کشور در بعضی مناطق شمال شرق دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی همین طور اضافه کرد: طی چهار روز آینده در ارتفاعات استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش برف خواهیم داشت.
ضیائیان درانتها با اشاره به تداوم بارش در تهران طی دو روز آینده اشاره کرد: امشب، فردا و پس فردا هوای تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود. پیش بینی می شود که دمای پایتخت فردا و پس فردا بین ۱۶ و ۱۱ درجه سانتیگراد و ۱۷ و ۱۰ درجه سانتیگراد باشد.

منبع:

برچسب ها:, , ,