جمع آوری ۱۲ واحد آلاینده از شهر تهران

باغ من: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به مجموعه اقدامات این اداره در شش ماهه اول سال جاری از جمع آوری ۱۲ واحد آلاینده آگاهی داد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا مسعود زندی با بیان این خبر اظهار داشت: اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در امتداد انجام وظایف و تکالیف قانونی محیط زیست طبق برنامه مدون تنظیمی و گشت های انجام شده در نیمه اول سال ۹۸ نسبت به پایش ۳۴۹ واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی اقدام نموده است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۷۱ واحد جدید شناسایی شده و اقدامات لازم درباب تشکیل پرونده زیست محیطی و ستاندن مدارک و مستندات قانونی فعالیت این واحدها به انجام رسیده است، اظهارکرد: در سایر موارد شامل بررسی وضعیت واحد، انجام نمونه برداری، رفع آلودگی های محیط زیستی پیگیری های لازم صورت گرفته است و برمبنای پایش ها و پیگیری های انجام شده ۱۲ واحد آلاینده نیز از محل جمع آوری و پرونده های مربوطه مختومه شد.

زندی در تشریح نوع فعالیت واحدهای جمع آوری شده اظهار داشت: این واحدها بیشتر واحدهای آبکاری یا ریخته گری و تعدادی کارواش بودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در نیمه اول سال جاری، تعداد ۶۵ مورد استعلام توسط کمیته کارشناسی این اداره بررسی و تعیین تکلیف شده است، اظهارکرد: با احتساب نتایج پاسخگویی اعلام شده توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در مجموع با تعداد ۵۲ مورد استعلام موافقت، ۹ مورد مخالفت و برای چهار مورد نیز به سبب نقایص موجود مکاتبه با سایر ارگان ها انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران درانتها اشاره کرد: طی گشت های انجام شده ۴۵ مورد شکایت، بررسی و ۵۱ مورد پیگیری های حقوقی توسط واحد حقوقی این اداره صورت گرفته و در حال انجام روند قانونی می باشد.

منبع: