در گزارش باغ من مطرح شد؛ پلمب ۲ واحد غیرمجاز و آلاینده در شهر ری

باغ من: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از تعطیلی و پلمب دو  واحد غیر مجاز و آلاینده بازیافت پلاستیک واقع در بخش کهریزک این شهرستان با حکم قضایی آگاهی داد.

زهره عبادتی با بیان این خبر به خبرنگار مهر اظهار داشت: این واحدهای غیر مجاز و آلاینده با فعالیت غیر اصولی در زمینه بازیافت پلاستیک کهنه و با ایجاد دود و بوی آزار دهنده سبب سلب آسایش و مزاحمت شهروندان شده بودند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری اظهار داشت: روز گذشته با دستور رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه عمومی بخش کهریزک شهرستان ری و با همکاری ماموران نیروی انتظامی، این دو واحد آلاینده توسط یگان حفاظت این اداره پلمب و از ادامه فعالیت آلاینده آنها جلوگیری شد.
وی افزود: دپو مواد کهنه پلاستیکی و نایلون های جمع آوری شده آلوده از داخل زباله ها و خرد کردن و شستشوی آنها و رها نمودن فاضلاب حاصل از فعالیت این واحدها به بیرون از کارگاه وهمچنین سوزاندن زائدات پلاستیکی، موجب آلودگی شدید و مشکلات عدیده محیط زیست می شود.
عبادتی درانتها به گشت های و پایش های روزهای اخیر در حوزه شهرستان ری اشاره داشت و اظهار داشت: پایش های مستمر این اداره در حوزه شهرستان ری مچنان با شدت بیشتری خصوصا در شرایط فعلی آلودگی هوا ادامه دارد و با واحدهای متخلف برخورد قانونی می شود.

منبع: