بنا به اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛ هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد

به گزارش باغ من شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شاخص کیفیت هوای تهران برای امروز ۱۰ آذرماه را ۱۱۱ و ناسالم برای گروه های حساس اعلام نمود.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، بنا به اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران الان شاخص آلودگی هوا در شهر تهران ۱۱۱ و ناسالم برای گروه های حساس است.
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به افراد مبتلا به بیماری قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان سفارش کرده است که از فعالیتهای طولانی یا سنگین در خارج از منزل پرهیز کنند.
بنا بر این اعلام فعالیت طولانی عبارت است از هر گونه فعالیت خارج از منزل که افراد به صورت متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی صورت گیرد و فعالیت سنگین عبارت است از هر گونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد. به صورت مثال، دویدن در این شرایط سفارش نمی گردد.
همچنین بنا بر این اعلام، شاخص آلودگی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۹۵ بوده است. آلاینده ای که طی چند روز اخیر شاخص آلودگی هوا را تعیین کرده است، pm۲.۵ یعنی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.
همچنین طبق این اعلام برای ۲۴ ساعت آینده هم پیشبینی هوای ناسالم برای گروه های حساس شده است.
طبق این اطلاعیه در سال ۹۸ تهران دارای ۲۵ روز هوای پاک، ۱۸۴ روز هوای سالم، ۴۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و دو روز هوای ناسالم برای تمام گروه ها بوده است.